Sinjski Alkar pobijedio Cibonu

KOŠARKAŠI Alkara priredili su iznenađenje u 23. kolu prvenstva Hrvatske svladavši kao domaćini u Sinju Cibonu sa 73:62. Alkar je do prve pobjede protiv Cibone nakon 29 godina predvodio Trevante Anderson sa 14 koševam 7 skokova i 6 asistencija, a svih je pet igrača startne postave domaćeg sastava ubacilo dvoznamenkast broj poena.

Kod Cibone po 14 ubačaja postigli Aleksandar Aranitović i Filip Bundović, no Bundović je igrao tek nešto više od 20 minuta jer je isključen nakon što su ga uspjeli isprovocirati domaća publika i Yuat Alok. Ovom pobjedom Alkar je stigao do omjera pobjeda i poraza 7-16, dok je Cibona sigurna treća sa 18-5.

Vodeći Zadar uspio je u drugom poluvremenu slomiti otpor domaćeg Škrljeva u Kostreni i upisati pobjedu 87:73. Dario Drežnjak ubacio je 26 za Zadar, dok je Travion Hollowell postigao 14 koševa za Škrljevo. Zadar je na omjeru 21-2, a Škrljevo na 4-19.