Rivaldov hat-trick u pobjedi Bunyodkora

BRAZILSKI 37-godišnji veteran Rivaldo bio je glavni protagonist utakmice 12. kola uzbekistanskog nogometnog prvenstva u kojem je njegov Bunyodkor iz Taškenta kao gost savladao Metalurg Bekobod 4-0.

Bila je to ujedno i 12. pobjeda Bunyodkora koji tako nastavlja dominaciju domaćim prvenstvom. Bivši igrač Barcelone i Milana je zabio svoj prvi gol već u desetoj minuti, da bi na poluvrijeme njegova momčad otišla s dva razlike golom Ancara Solieva u 35. minuti.

Rivaldo je još protivničku mrežu tresao i u 15. minuti nastavka kao i u sudačkoj nadoknadi, te tako došao do brojke od deset prvenstvenih golova ove sezone, što ga čini najboljim strijelcem svoje momčadi.

Nakon 12 odigranih kola Bunyodkor, aktualni uzbekistanski prvak kojeg trenira bivši brazilski i portugalski izbornik Luiz Felipe Scolari, ima šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog gradskog rivala Pahtakora.