Prvijenac Kneževića u pobjedi Amkara, prebogati Anži ponovno remizirao

U 27. KOLU nogometnog prvenstva Rusije Amkar je kao domaćin svladao Kuban s 3:1, a drugi pogodak zabio je bivši Osječanin Josip Knežević.

Amkar iz Perma ubilježio je tek šestu prvenstvenu pobjedu nadigravši goste iz Krasnodara 3-1. Pogotke za domaćine postigli su Mijailović u 4., Knežević iz jedanaesterca u 58., te Burmistrov u 75. minuti, dok je jedini gol za Kuban zabio Bucur na samom kraju dvoboja. S ova tri boda Amkar je pobjegao sa samog dna ljestvice, a 23-godišnji hrvatski veznjak je u 5. nastupu za svoju novu momčad postigao prvi pogodak.

No, Knežević ne može biti potpuno zadovoljan svojim nastupom jer je u 85. minuti zaradio drugi žuti karton. Ipak, njegovo isključenje nije utjecalo na konačan ishod susreta.

U drugom do sada završenom susretu 27. kola još jedno razočaranje za ambiciozni Anži koji unatoč kupovini Samuela Etto'a i Jurija Žirkova ne uspijeva uhvatiti priključak s vodećim sastavima Rusije. Oni su naime remizirali kod pretposljednje momčadi lige Spartak Nalčika, bilo je 1:1.

Kasnije igraju Rubin i Spartak iz Moskve, te Lokomotiv Moskva i Tomsk.