Prvi poništen penal na SP-u: Pogledajte kako se Neymar bacio

UTAKMICA Brazila i Kostarike (2:0) u drugom kolu grupne faze bit će upamćena kao povijesna utakmica u kojoj je primjenom videotehnologije prvi put poništena odluka dosuđivanja jedanaesterca.

>> BRAZIL - KOSTARIKA 2:0 Coutinho i Neymar zabili tek u sudačkoj nadoknadi

Brazil je, tražeći pobjedu, općom ofenzivom pritisnuo Kostariku. U 78. minuti pritisak je urodio plodom pa je Neymar pao nakon što ga je Giancarlo Gonzalez povukao u kostarikanskom šesnaestercu.

Glavni sudac Bjorn Kuipers dosudio je penal. Dok su Brazilci slavili odluku, Kostarikanci su okružili nizozemskog arbitra i započeli protestirati.

Bjorn Kuipers odlučio je ispitati svoju odluku pa je simbolizirao kako će sporni prekršaj provjeriti videotehnologijom.

Već minutu kasnije pokazao je kako poništava svoju, kako se ispostavilo, povijesnu odluku. Neymara je potom kaznio žutim kartonom zbog simuliranja i očite glume.