Pogledajte šalabahter engleskog golmana za branjenje penala

ENGLESKA je boljim izvođenjem penala u četvrtfinalu Eura pobijedila Švicarsku. Nakon 120 minuta bilo je 1:1. Švicarska je povela u 75. minuti golom Breela Emboloa, ali je Engleze pet minuta kasnije spasio Bukayo Saka. Englezi su na penale bili bolji s 5:3, a tragičar za Švicarce bio je Manuel Akanji u prvoj seriji.

Njegov udarac obranio je Jordan Pickford, koji je imao šalabahter. Napisao si je u koju stranu će se baciti kojem igraču. Pogodio je s Akanjijem i Shaqirijem, kojem je pročitao stranu, ali nije uspio sačuvati mrežu. Nije ovo prvi put da si je Pickford napisao šalabahter na bocu. Engleski golman poznat je po tome. No ovo je prvi put da se jasno vidi sve što je napisano na bočici. U slučaju Akanjija, pisalo je "fintiraj lijevo, baci se desno".

Pickford’s water bottle for the shootout… ‘Akanji, dive left’.