Iz arhive

Pogledajte Messijev ligaški debi za Barcelonu prije točno 16 godina

NA današnji dan 2004. godine Lionel Messi je upisao ligaški debi u dresu Barcelone. Bilo je to u gradskom derbiju protiv Espanyola koji je završio rezultatom 1:0 za Barcelonu, a strijelac je već u devetoj minuti bio Deco.

Upravo je umjesto brazilskog Portugalca Lionel Messi ušao u igru u 82. minuti na olimpijskom stadionu Montjuic. Bilo mu je tada 17 godina, tri mjeseca i 22 dana čime je postao drugi najmlađi igrač koji je debitirao u službenoj utakmici za Barcelonu.

Rijkaard je Messiju dao priliku u prvoj momčadi

Neslužbeni debi u dresu katalonskog diva Messi je imao 16. studenog 2003. godine u prijateljskoj utakmici protiv Porta s tada napunjenih 16 godina, četiri mjeseca i 23 dana.

Prvi trener koji je Messiju dao priliku u seniorskom pogonu Barcelone bio je Frank Rijkaard koji je Argentinca vodio do 2008. godine.

Messi je u 16 godina u klubu osvojio šest Zlatnih lopti, 34 klupska trofeja i oborio mnoge klupske i svjetske nogometne rekorde. Odigrao je 734 utakmice postigavši 635 pogodaka uz 279 asistencija.