LIGA NACIJA

Pogledajte Mbappeovu majstoriju i promašaj Griezmanna s pet metara

GOLOVIMA koje su postigli Karim Benzema, Kylian Mbappe i Theo Hernandez Francuska je u večernjim satima četvrtka nadoknadila 0:2 protiv Belgije i uz pobjedu 3:2 plasirala se u finale Lige nacija u kojem će u nedjelju igrati protiv Španjolske.

Sve golove aktualni svjetski prvaci postigli su u drugom poluvremenu, čime su nadoknadili pogotke, a onda i nadmašili učinak Belgije koju su u uvodnom poluvremenu u vodstvo doveli Yannick Carrasco i Romelu Lukaku. Preokret je započeo u 62. minuti golom Karima Benzeme, a mogao je i ranije da je Antoine Griezmann iskoristio sjajnu šansu koju mu je servirao Kylian Mbappe četiri minute ranije.

Mbappe, koji je ovom utakmicom postao najmlađi Francuz s 50 odigranih susreta za reprezentaciju, odlično se na desnoj strani oslobodio Carrasca, a potom poslao loptu između Jana Vertonghena i Yourija Tielemansa. Na pet metara od gola prihvatio ju je Griezmann, zaustavio je lijevom i pucao desnom nogom, ali uz vratnicu.