Hrvatski kup

Pogledajte kako je izgledala proslava Dinamovog Kupa

DINAMO je osvojio Kup Hrvatske nakon što je u finalu uvjerljivim rezultatom 6:3 pobijedio Istru.

Dinamo je poveo u 5. minuti golom Oršića, a na 2:0 povisio je Ademi već u 9. minuti. Treći gol za Dinamo zabio je Majer u 33. minuti.

Istra je smanjila golom Hare u 52. minuti, a Japanac je već u sljedećem napadu zabio za 3:2. No, Dinamo se vratio na dva gola prednosti u 59. minuti autogolom Šutala.

Povijesna sezona za Dinamo

Na 4:3 smanjio je Gržan u 63. minuti iz penala, da bi Mislav Oršić nakon kontre u 73. zabio za 5:3. Na konačnih 6:3 povisio je Gavranović u 83. minuti.

Ovo je za Dinamo 16. naslov prvaka u Kupu, a prethodni je osvojio 2018. godine.

Iza zagrebačke momčadi je jedna od najboljih sezona u povijesti. Dinamo je, pored Kupa, osvojio i HNL, dok je u Europa ligi stigao do četvrtfinala, gdje je ispao od Villarreala nakon što je prethodno izbacio veliki Tottenham.

Nakon pobjede nad Istrom uslijedilo je veliko slavlje kojim su igrači zaokružili nevjerojatnu sezonu.