Ovečkin izletio zbog brutalnog nasrtaja, Capitalsi slavili

NAKON što je brutalno Chicagova braniča Briana Campbella nabio na ogradu u prvoj trećini, ruski hokejaš Washington Capitalsa Aleksandr Ovečkin zaradio je isključenje do kraja utakmice.

Nesretni Campbell više nije mogao igrati. Završio je na listi ozlijeđenih. Ležao je nekoliko minuta na ledu prije no što se pridigao i otišao u svlačionicu uz pomoć suigrača.

Nakon pet minuta koje je odsjedio na klupi za kažnjene igrače i potom isključenja, Ovečkin neće dobiti automatsku kaznu zabrane igranja. Ovo je već treće ovosezonsko isključenje najboljega ligaškog strijelca.

Capitalsi su pak pokazali da nisu slučajno najbolja momčad lige i da ne ovise o svom najboljem ali i najnasilnijem igraču, koji gleda iskoristiti svaku mogućnost za izbacivanje suparničkih igrača iz igre. Gostujući kod Chicago Blackhawksa, ponajbolje momčadi Zapadne konferencije, pobijedili su na kraju 4:3 u produžetku iako su nakon dvije trećine gubili 3:0. Preokret je režirao sjajni 22-godišnji Šveđanin Nicklas Bäckström. Najprije je asistirao Brooksu Laichu za smanjenje na 3:1, potom zabio sam, da bi na kraju soloakcijom nakon tri minute i 10 sekundi igre u produžetku presudio pobjednika.

Dva je gola za domaću momčad, oba u prvoj trećini, zabio kanadski centar s Olimpijskih igara u Vancouveru, Jonathan Toews.

Hokejaši Anaheima na svom su ledu pobijedili San Jose Sharkse, vodeći sastav Zapadne konferencije, 4:2. Svoj 599. gol u NHL karijeri zabio je 39-godišnji Finac Teemu Selanne. Nakon toga, u trećoj trećini, zakasnio je na jedno dodavanje finskog suigrača Sakua Koivua, te u punoj brzini otklizao u ogradu udarivši snažno glavom o rub igrališta. Udarac je izgledao jezivo i Finac je ostao ležati na ledu. Uspio se ipak pridići burno pozdravljen od domaće publike te samostalno otići u svlačionicu. Ipak, više se nije vraćao na led.

Nashville Predatorsi pobijedili su sedmi put u nizu Los Angeles Kingse, ovaj put u "gradu anđela", 3:2. Jedan je gol za domaće zabio Slovenac Anže Kopitar došavši do brojke od 32 gola ove sezone. Izjednačio je time vlastiti rekord otprije dvije sezone.

Colorado Avalanche nadigrao je u Dallasu domaće Starse 5:3. Osim dvostrukog strijelca Paula Stastnyja najzaslužniji je za nju izvrsni golman gostiju Craig Anderson, koji je skupio 48 obrana.