Olympiacos pobijedio Caju i produžio nadu Cibone za četvrtfinale

KOŠARKAŠI Cibone se mogu nadati četvrtfinalu Eurolige i nakon utakmice Olympiacosa i Caje Laboral u Pireju. Naime, grčka je momčad lakoćom pobijedila 102:85.

To znači da uoči zadnjeg kola Cibona mora nastaviti vjerovati u "djecu Pireja", koji tom prilikom moraju pobijediti Himki u gostima, a uz to Cibona treba slaviti kod Caje Laboral kako bi ugledala četvrtfinale.

Španjolska je momčad dobro otvorila utakmicu kod Olympiacosa, te su nakon uvodnih deset minuta vodili 29:22. No, na poluvremenu su Grci okrenuli na 49:45, a potpuno su torpedirali goste u trećoj dionici nakon koje su vodili 80:61.

Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić je vrlo dobro odradio 19 minuta na parketu. Postigao je 14 poena uz po pet skokova i asistencije. Iz igre je gađao 5-7, a sa linije slobodnih bacanja 4-4. Prvi strijelac Olympiacosa bio je Amerikanac Josh Childress sa 20 poena.

Na suprotnoj strani je dobar bio Stanko Barać. Za 29 minuta je postigao 11 poena uz tri skoka i dvije asistencije. Za dva poena je gađao 4-5, a pogodio i jedinu ispucanu tricu.

Bosansko-hercegovački igrač Mirza Teletović je za Caju upisao 25 poena, čime je bio najbolji strijelac španjolske momčadi. Dodao je tome i devet skokova.

Partizan je propustio šansu da pred svojim navijačima proslavi prolazak u četvrtfinale. Morat će čekati posljednje kolo i nadati se da će Panathinaikos obaviti posao na svom parketu protiv Maroussija. Teško je očekivati da će Partizan doći do slavlja kod Barcelone, pa Beograđani sve nade polažu u "svoga" Željka Obradovića na čelu Panathinaikosa.

Ovog četvrtka je Panathinaikos dočekao prvo slavlje u Top 16 Eurolige, slavili su 82:66 uz 22 poena Drewa Nicholasa.

Euroliga TOP 16, skupina H, 5. kolo:

Olympiacos - Caja Laboral 102:85

Cibona - Himki 82:63 (srijeda)

Redoslijed: 1. Olympiacos 5-0, 2. Caja Laboral 2-3, 3. Himki 2-3, 4. Cibona 1-4.

skupina E:

Partizan - Panathinaikos 66:82

Maroussi - Barcelona 58:85 (srijeda)

Redoslijed: 1. Barcelona 4-1, 2. Partizan 3-2, 3. Maroussi 2-3, 4. Panathinaikos 1-4.

skupina F:

Maccabi - Montepaschi Siena 97:82

Efes Pilsen - Real Madrid 75:77

Redoslijed: 1. Maccabi 3-2, 2. Real Madrid 3-2, 3. Efes Pilsen 2-3, 4. Montepaschi Siena 2-3