EUROPSKE LIGE

Odigrana utakmica čiji se završetak čekao pola godine. Igralo se jedno poluvrijeme

RAYO VALLECANO je u četvrtak pobijedio Albacete 1:0 u prvoj nogometnoj utakmici koja je odigrana u Španjolskoj nakon tri mjeseca pauze zbog pandemije koronavirusa.

Ova utakmica druge španjolske lige posebna je ne samo zato što je počela prije šest mjeseci nego i zato što se igralo samo jedno poluvrijeme.

Utakmica je nastavljena u 46. minuti s igračem manje za Albacete jer je veznjak Eddy Silvestre crveni karton potkraj prvog poluvremena dobio još u prosincu, kada je susret započeo.

Naime, Rayo Vallecano i Albacete započeli su susret još 15. prosinca prošle godine, ali je u poluvremenu prekinut zbog toga što su navijači Raya protivničkom igraču Romanu Zozulji vikali da je nacist.

Momčad Albacetea nije htjela nastaviti utakmicu, koja je prekinuta kod rezultata 0:0 u trenutku kad su gosti imali i igrača manje, jer je u sudačkoj nadoknadi vremena Eddy Silvestre dobio crveni karton.

Utakmicu je odlučio Luis Advincula koji je zabio gol u 61. minuti susreta.