Nice nije izgubila ni devetu utakmicu zaredom

NICE i Auxerre odigrali su 1:1 u prvom susretu 26. kola francuskog prvenstva. Gosti su poveli u 36. minuti golom Gauthiera Heina, a Nice je mogla izjednačiti u 42. minuti. Međutim, Gaetan Laborde nije realizirao jedanaesterac, već je njegov udarac obranio Ionut Radu.

Laborde se iskupio u prvoj minuti nadoknade zabivši za 1:1. U 60. minuti domaćin je mogao okrenuti rezultat, no Hicham Boudaoui je pogodio prečku. Nice je ovim rezultatom produljila niz bez poraza na devet kola, pri čemu je ostvarila šest pobjeda i tri remija.

Nice se s 42 boda nalazi na sedmom mjestu Ligue 1, dok je Auxerre na 16. mjestu s 22 boda, jednim bodom više od zone ispadanja. Na vrhu je PSG sa 60 bodova, osam više od Marseillea, čiji je trener Igor Tudor.