BRIGHTON - MANCHESTER UNITED 2:3

Najluđa utakmica sezone Premiershipa je odigrana. Pogledajte detalje

VEĆ u trećem kolu Premier Leaguea odigrana je utakmica koju se može proglasiti najluđom ove sezone engleskog prvenstva.

Brighton - Manchester United 2:3 meč je u kojem je, dakle, bilo pet golova. Među njima vrijedi istaknuti prvi domaćina, koji je iz penala panenkom zabio Neal Maupay, te drugi gostiju, kada je Marcus Rashford poentirao nakon sjajne solo-akcije u kojoj je sprintom i driblingom izludio obranu Brightona.

Međutim, u ovom meču bilo je i pet stativa, a sve ih je pogodila domaća momčad, što je rekord Premiershipa.

Od toga je tri puta okvir gađao Leandro Trossard i tako postao prvi igrač u Premier Leagueu kojem je ovo uspjelo nakon Cristiana Ronalda u listopadu 2006. protiv Newcastlea.

Međutim, ono što se dogodilo u sudačkoj nadoknadi nije viđeno nikada u povijesti Premiershipa.

Sudac Chris Kavanagh je pri vodstvu Uniteda 2:1 pokazao da se igra pet minuta nadoknade. Dodano vrijeme je već prošlo kada je Alireza Jahanbakhsh centrirao, a Solly March neometan glavom zabio za izjednačenje Brightona 2:2.

Činilo se da je to i konačan rezultat, jer nakon što je Maupay u osmoj minuti nadoknade blokirao Maguireov udarac, Kavanagh je odsvirao kraj.

Ipak, na upozorenje iz VAR sobe pregledao je snimku posljednje akcije Uniteda i dosudio penal za United jer nakon što je Maguire pucao glavom, lopta je pogodila u ruku Maupaya.

Jedanaesterac koristi Bruno Fernandes i u 99:45 zabija za pobjedu Uniteda 3:2.

Kavanagh je nakon toga drugi i posljednji put odsvirao kraj.

► KLIKNI OVDJE I OVDJE TE POGLEDAJ DETALJE NAJLUĐE UTAKMICE SEZONE PREMIERSHIPA.

*Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale.