Rekordni Monaco ugasio francusku senzaciju, pogledajte čudesnu obranu Subašića

U DERBIJU za prvo mjesto u 23. kolu Lige 1 Monaco je razbio Nicu s 3:0 i preuzeo lidersku poziciju na ljestvici.

Momčad iz Kneževine i Nica su derbi Azurne obale dočekali bodovno poravnati na vrhu ljestvice, no gosti se nisu uspjeli obraniti silovitim napadima najefikasnije momčadi u ligama petice, koja je danas zabila 100. gol u sezoni 2016/17, kada se pogledaju sva natjecanja, po čemu je rekorder u najjačim ligama Europe.

Senzacija francuskog prvenstva držala je nulu u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta je domaćin zabio tri gola. Strijelci za uvjerljivu pobjedu Monaca bili su Valere Germain (47) i Radamel Falcao (60, 81).

Nica je najbliže pogotku bila u posljednjim trenucima susreta kada je Valentin Eysseric uzdrmao vratnicu, a prije toga, u 85. minuti, Plea je šutirao glavom nakon centaršuta, a hrvatski vratar Danijel Subašić čudesno obranio njegov udarac.

Monaco sada ima 52 boda. Nica je druga s 49 bodova, a treći je PSG s 46 bodova, no aktualni prvak ima i utakmicu manje.