FRANCUSKI KUP

Kovač preko Lyona odveo Monaco u polufinale francuskog kupa

MONACO je svladao Lyon s 2:0 u četvrtfinalu francuskog kupa te se tom pobjedom plasirao među posljednje četiri momčadi u natjecanju. Igrat će ondje i Paris Saint-Germain, koji je s 5:0 svladao Angers, te Montpellier i četvrtoligaš GFA Rumilly-Vallieres, koji su mjesto u poluzavršnici izborili jučerašnjim pobjedama.

Ključni trenutak utakmice između Lyona i Monaca dogodio se u 51. minuti kad je Sinaly Diomande zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje u polju. Drugu javnu opomenu dobio je zbog udaranja nogom suparnika u glavu, a budući da se sve dogodilo u Lyonovom šesnaestercu, priliku za realizaciju jedanaesterca dobio je Wissam Ben Yedder. Bio je precizan u 53. minuti, tri minute nakon što je Lyonu poništen pogodak.

Konačnih 2:0 postavio je Kevin Volland u 61. udarcem u gornji lijevi kut domaćinova gola.

PSG je ušao u polufinale uz tri gola Maura Icardija te jedan pogodak Neymara i autogol Vincenta Manceaua.