Mlada zvijezda Barcelone ostvarila što nitko nije još od SP-a 2002.

YERRY MINA, zvijezda Barcelone i Kolumbije, ostvario je impresivan učinak na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

23-godišnji branič zabio je dva gola u skupini SP-a protiv Senegala i Poljske, a onda u osmini finala i treći put pogodio mrežu. Kolumbijci su protiv Engleske gubili 0:1 kada je Mina zabio za izjednačenje i tako odveo utakmicu u produžetke.

Mina je posljednji gol Engleskoj zabio u 90. minuti, a statističari su iskopali da se radi o 99. pogotku postignutom u 90. minuti na svjetskim prvenstvima.

Zanimljivo, Mina je sva tri pogotka postigao glavom i prvi je kojem je to uspjelo na SP-u nakon Miroslava Klosea 2002. godine, kada je Nijemac glavom utrpao pet komada.

Iako igra na poziciji braniča, Mina je dosad za svoje klubove (Indipendiente i Palmeiras) zabio čak 16 golova, a prvijenac za Barcelonu još čeka.