Leona Popović druga nakon prve vožnje slaloma u Kranjskoj Gori

HRVATSKA skijašica Leona Popović odradila je sjajnu prvu vožnju na slalomskoj utrci u Kranjskoj Gori u Sloveniji. Popović je nakon prve vožnje na diobi drugog mjesta s 26 stotinki zaostatka za vodećom Petrom Vlhovom. Identičan rezultat kao Leona ostvarila je i Njemica Lena Duerr.

Popović je većinu staze odskijala bez greške, no pred ciljem je izgubila kontrolu i pala. Srećom, bio je to lakši pad tijekom kojeg je ušla u cilj pa nije diskvalificirana. Popović je krenula sa startnim brojem 2, dok je Zrinka Ljutić krenula sa startnim brojem 12, završila je na 29. mjestu prvu vožnju i ima zaostatak 3.33 sekunde za vodećom Vlhovom. Druga vožnja počinje u 12:30.

Popović će u drugoj vožnji loviti najbolji rezultat u karijeri. Ove je sezone u slalomu u finskom Leviju završila na drugom mjestu. Također, drugo je mjesto osvojila i prošle sezone u slalomu u Andori na stazi Grandvalira Soldeu.