Kovaču remi bez golova kod Monchengladbacha

TREĆI remi ove sezone potpisali su Niko Kovač i njegov Eintracht, koji je odigrao 0:0 kod Borussije Monchengladbacha u prvoj utakmici 9. kola Bundeslige.

Momčad hrvatskog trenera imala je prilike preko Branimira Hrgote u 10. (šutirao preko gola iz izgledne pozicije) i 25. (poslao loptu pored lijeve vratnice nakon centaršuta). Također, gosti su mogli povesti u 53. minuti, ali je vratar Yann Sommer sjajno intervenirao poslije udarca Omara Mascarella.

S druge strane, Borussia je najbolju priliku stvorila u 73. minuti, kada je Oscar Wendt odlično opalio, a vratar Lucas Hradecky obranio njegov udarac uz pomoć vratnice.

Monchengladbach je i četvrtu utakmicu u nizu ostao bez pobjede (po dva remija i poraza). Međutim, nije izgubila u svom 12. susretu kod kuće u Bundesligi, a samo je Kovač uz Hamburger uspio stići do remija.

Eintracht je sada šesti na ljestvici sa 15 bodova, tri više od osme Borussije. Na vrhu je Bayern s 20 bodova, dva više od drugog RB Leipziga.