MANDŽO, KRALJ ASISTENCIJA Namjestio gol i Higuainu, Juve bez obrane pobjeđuje kod "drugoligaša"

BEZ Buffona, Bonuccija, Chiellinija, Alexa Sandra i Alvesa koje trener Allegri odmara za uzvrat četvrtfinala LP-a kod Barcelone, lider Juventus u 32. kolu Serije A  pobijedio je 2:0 na gostovanju kod posljednjeplasirane Pescare.

Domaćin je šest kola prije kraja prvenstva već prežaljeni povratnik u Serie B jer opstanak mu bježi čak deset bodova, a najmanje toliko će mu ostati udaljen i nakon ovog kola, jer na poluvremenu Juventus je s rezervnom obranom, ali i "prvim napadom" Cuadrado-Dybala-Mandžukić-Higuain, vodio 2:0.
Oba gola postigao je Gonzalo Higuain, ali nakon što su ga kao na pladnju posluživali suigrači. U 23. minuti Juan Cuadrado nogom te u 43. minuti Mario Mandžukić glavom.
Mandžo tako nastavlja sjajnu dodavačku sezonu. Samo tri dana nakon što je Dybali namjestio drugi Juventusov gol u pobjedi nad Barcelonom (3:0), upisao je još jednu, sedmu asistenciju ove sezone, čime je izjednačio broj golova i dodavanja.