Jana Fett ispala s turnira u Pragu

HRVATSKA tenisačica Jana Fett poražena je u 2. kolu WTA turnira u Pragu od Bugarke Viktorije Tomove s 3:6, 4:6. Fett je na otvaranju praškog turnira bila uvjerljiva protiv Belgijanke Alison Van Uytvanck sa 6:2, 6:2, no u drugoj rundi je poražena od 29-godišnje bugarske tenisačice, trenutačno 49. igračice svijeta.

Hrvatska tenisačica je odlično ušla u meč, povela je 3:0 uz jedan break. Nažalost, to je bilo sve što je 27-godišnja Fett, trenutačno 116. na svijetu, pokazala u prvom setu. Tomova je nanizala šest gemova osvojivši prvi set rezultatom 6:3 nakon 43 minute igre.

Fett je breakom otvorila i drugi set, no Tomova je odmah uzvratila izjednačivši na 1:1. Jana je zatim kod 2:2 napravila novi break, povela 4:2 i još jednom stala. Uslijedila je nova serija bugarske tenisačice, ovoga puta četiri gema u nizu za 6:4 i 2:0 u setovima. Tomovu u četvrtfinalu čeka Poljakinja Magda Linette.