Ivanković ostao bez naslova azijskog prvaka

IRANSKI prvak Persepolis, čiji je trener naš Branko Ivanković, nije uspio osvojiti Azijsku ligu prvaka nakon što je u uzvratu protiv Kashime u Teheranu odigrao bez golova. U prvom susretu u Japanu Kashima je slavila 2:0 i osvojila naslov.

Pred 80.000 fanatičnih navijača na stadionu Azadi Persepolis nije uspio napraviti čudo, ali je i plasman u finale najelitnijeg kontinentalnog natjecanja najveći uspjeh Ivankovića i Persepolisa. Kashimi je to prvi azijski naslov.

Utakmica će se pamtiti i po činjenici da su iranske vlasti prvi put nakon 1981. godine ženama dopustile ulaz na stadion u Teheranu.

Agencija Tasnim tvrdi da je velik broj žena ušao na stadion Azadi, koji prima 80.000 gledatelja, a jedan od TV reportera izvijestio je da više od 500 žena, većinom rodbine igrača i članica iranskih ženskih nogometnih selekcija, izravno pratilo susret.