TALIJANSKI KUP

INTER - NAPOLI 0:1 Ruiz junak na Meazzi, Napoli na korak od finala kupa

NAPOLI je srušio Inter 1:0 na Meazzi u prvoj utakmici polufinala talijanskog kupa te stigao na korak od finala.

Lideru Serie A, za koji je cijeli susret odigrao Marcelo Brozović, presudio je Fabian Ruiz golom u 57. minuti za pobjedu.

Momčad Antonija Contea u prvom je poluvremenu najviše prijetila preko Lautara Martineza, dok su Napolitanci pokušavali ugroziti gol domaćih preko Driesa Mertensa. Međutim, detalj koji je obilježio prvo poluvrijeme jest delikatna situacija u kojoj je Piotr Zielinski pogodio loptom u ruku Stefana de Vrija u kaznenom prostoru. Uzalud je njegova desna ruka bila odvojena od tijela te je time spriječio mogućnost da Napoli povede, za suca Giampaola Calvaresea to nije bio penal.

Ipak, ekipa Gennara Gattusa sve je naplatila u 57. minuti. Ruiz je odigrao kratki dupli pas s Giovannijem Di Lorenzom, a potom je prošao i krasnim plasiranim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio uz lijevu vratnicu za pobjedu.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

Napoli će s prednošću dočekati uzvrat 5. ožujka na San Paolu, dok u drugom polufinalu igraju Milan i Juventus.

Prva utakmica je na San Siru u četvrtak od 20:45, a uzvrat u Torinu 4. ožujka.