Hemofarm slavio u Višnjiku i izbacio Zadar iz utrke za Final Four NLB lige

U POSLJEDNJOJ subotnjoj utakmici 21. kola regionalne NLB lige košarkaši Hemofarma su slavili kod Zadra 75:70, te su tako upisali trinaestu pobjedu u sezoni.

Utakmicu su s dvije trice odlučili Borisov i Mačvan dvije minute prije kraja, kada su svoj Hemofarm sa 67:67 odveli na vodstvo 73:67. Na drugoj strani su promašivali Stipčević i Rančić i pobjeda je otišla u Vršac. Time je Zadar upisao već deseti poraz u sezoni, što ih drži podalje od samog vrha, tek na sedmom mjestu ljestvice. Kako četvrtoplasirani Hemofarm poslije ovog trijumfa ima dvije više pobjede i 2:0 u međusobnim susretima sa Zadranima, jasno je kako momčad Daniela Jusupa neće igrati na ovogodišnjem Final Fouru.

Nakon izjednačene prve četvrtine veliki dio ostatka utakmice je Hemofarm proveo u vodstvu. Zadar se približio krajem treće i tijekom četvrte četvrtine, ali su potom loše odigrali završnicu gdje su skoro tri minute prošle bez njihovog koša.

Hrvoje Perić je sa 24 poena bio prvi strijelac Zadra, a tome je dodao tri asistencije i četiri skoka. Sa 22 poena je kod gostiju najbolji bio Milan Mačvan.

Podsjetimo da je Cibona pobjedom kod Budućnosti 72:62 kao prva osigurala plasman na ovogodišnji Final Four NLB lige.

Bosna - Helios 66-55 (petak)

Redoslijed:  1. Cibona 17-4, 2. Partizan 14-5 (-2), 3. Zagreb 13-8, 4. Hemofarm 13-8, 5. Olimpija 12-8 (-1), 6. Budućnost 12-9, 7. Zadar 11-10, 8. Cedevita 10-10 (-1)...