EUROPA LIGA

Gzira nakon izbacivanja Hajduka teško poražena u Latviji

LATVIJSKI Ventspils nije svjetski naročito poznat klub. U Europi nisu nikad prošli više od dva pretkola, gdje su u pravilu gadno stradavali od prosječnih i ispodprosječnih klubova, a danas su Gziru, koja je šokantno izbacila Splićane u prvom pretkolu, razbili 4:0 u prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Europa ligu.

FK Ventspils - Gzira United FC Live Score

Malteški klub od kojeg su Bijeli s Poljuda ispali nakon šokantnog 1:3 poraza kod kuće nije uspio napraviti novu senzaciju u Europa ligi jer su Latvijci očigledno pratili što se događalo prije sedam dana u Splitu.

Ventspils je bolju igru okrunio vodstvom u 41. minuti, kada je precizan bio Svarups. Drugo poluvrijeme proteklo je potpunoj dominaciji latvijskog viceprvaka koji je golovima Monteira, Stuglisa i Aiyeguna upisao visoku pobjedu nad slabašnom Gzirom.