Mladi napadač je tragičar Australije. U 97. minuti mogao je zabiti Argentini

ARGENTINA je pobijedila Australiju 2:1 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva gdje će igrati protiv Nizozemske. Momčad izbornika Lionela Scalonija mogla je prilikama Lautara Martineza doći do uvjerljivije pobjede. Međutim, završnica je bila napeta te su Australci imali nevjerojatnu priliku.

Garang Kuol, 18-godišnji napadač koji je ušao u drugom poluvremenu, sam se u 97. minuti našao ispred argentinskog golmana Emiliana Martineza nakon što se zagradio i lijepo primio loptu pokraj Nicolasa Tagliafica.

Pucao je, ali ga je odličnom obranom zaustavio Martinez, koji je tako spasio svoju momčad i odveo je u iduću rundu nokaut-faze. Jedini strijelac u prvom poluvremenu bio je Lionel Messi. Julian Alvarez zabio je u drugom, dok je Australija smanjila autogolom Enza Fernandeza.