Filip Mihaljević četvrti u bacanju kugle na Europskom dvoranskom prvenstvu

HRVATSKI atletičar Filip Mihaljević (28) osvojio je četvrto mjesto u bacanju kugle na Europskom dvoranskom prvenstvu u Istanbulu. Bez medalje je ostao u posljednjoj, šestoj seriji. Mihaljević, koji je branio broncu s posljednjeg dvoranskog EP-a, do posljednje serije držao je treće mjesto s rezultatom 21.42, no tada je Ukrajinac Roman Kokoško bacio kuglu na 21.84 metra probivši se na treću poziciju.

Atletičaru splitskog ASK-a je potom ostao još jedan pokušaj. Bacio je 21.43, što je njegov najbolji rezultat ove sezone, ali to nije bilo dovoljno za medalju. Zlato je osvojio Talijan Zane Weir s rezultatom 22.06 metara, čime je ostvario najbolji europski rezultat ove sezone. Drugi je bio Čeh Tomaš Stanek s 21.90.

Mihaljević nije obranio broncu s posljednjeg Europskog dvoranskog prvenstva

Mihaljević je natjecanje otvorio s 21.13 metara, u drugoj seriji je bacio 20.73, a u trećoj 21.42, izjednačivši svoj najbolji rezultat u sezoni. Uslijedile su dužine 21.25 i 20.84, a u posljednjoj seriji i 21.43 metara, 41 centimetar kraće od osobnog rekorda.

Mihaljević je prije dvije godine osvojio broncu, odnosno treću medalju za Hrvatsku u povijesti ovog natjecanja. Prve dvije osvojio je Branko Zorko na 1500 metara, broncu 1992. u Genoi, te srebro dvije godine kasnije u Parizu. Zorko je na dvoranskom EP-u osvojio medalju i u dresu bivše države, i to broncu na 3000 metara u Glasgowu 1990. godine.