Hrvati sa Šahtarom i PAOK-om ušli u Europa ligu, ispali Zvezda i Maribor

UZVRATI play-offa Europa lige protekli su bez većih iznenađenja, izuzev susreta u Londonu gdje je rumunjska Astra drugo ljeto zaredom izbacila West Ham Slavena Bilića.

Šahtar nije dozvolio iznenađenje i s dvije pobjede protiv Istanbul Basaksehira je prošao dalje. Ukrajinci su u prvom susretu u Istanbulu pobijedili 2:1, a potom u uzvratu u Lavovu pobijedili 2:0. Golove su zabili Attamah (23-autogol) i Marlos (71-11m). Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar, dok je Eduardo ušao u igru u 77. minuti.

Plasman u Europsku ligu izborili su grčki i turski velikani Panathinaikos i Fenerbahče. Panathinaikos je u Ateni pobijedio Brondby 3:0, a potom u uzvratu odigrao 1:1. Fener je izborio europsku jesen s dvije pobjede protiv švicarskog Grasshoppersa. U Istanbulu je bilo 3:0, a u uzvratu 2:0. Golove su zabili Fernandao (77) i Miroslav Stoch (84).

Anderlecht je bio uvjerljiv u obje utakmice protiv praške Slavije. U prvom dvoboju u Pragu pobijedio je 3:0, a u uzvratu je slavio identičnim rezultatom.

> Genk srušio snove Lokomotivi

Od hrvatskih nogometaša nastupili su Marin Leovac, koji je proveo u igri 61. minutu u pobjedi 2:0 njegovog PAOK-a nad Dinamom Tbilisijem. Hrvatski vratar Marin Skender eliminiran je s danskim Sonderjyskeom, koji je vodio s 2:0 kod češke Sparte nakon remija bez golova u prvom susretu, ali je nastavku hrvatski vratar primio tri gola te je njegova momčad morala ispasti.

Poslije poraza u gostima 2:1 od Genta, makedonska Shkendija razbijena je u uzvratu kod kuće s 4:0 od belgijske ekipe, dok je Vojvodina, nakon poraza 3:0 u Novom Sadu, odigrala 0:0 u Nizozemskoj protiv AZ Alkmaara, ali se oprostila od natjecanja.

Maribor je pobijedio Gabalu 1:0, ali kako je azerbajdžanski sastav u Bakuu pobijedio 3:1 ide dalje. Maribor je posljednjih 20 minuta imao igrača više i tražio je drugi pogodak za prolaz, ali nije išlo. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Filip Ozobić.