EBEL liga: Medveščak novom pobjedom skočio na šesto mjesto!

HOKEJAŠI zagrebačkog Medveščaka ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu u austrijskoj EBEL ligi. U opet krcatom Domu sportova pobijedili su boljim izvođenjem kaznenih udaraca Linz s 3-2.

"Medvjedi" su u ovoj utakmici uspjeli nadoknaditi zaostatak 2-0, budući da su gosti iz Linza poveli dvama golovima Markusa Mathiassona. Drugi je zabio s igračem više. Zagrepčani se vraćaju golom Mikea Ouellettea u 19. minuti s igračem više, a u 45. je nakon krasne akcije izjednačio Brad Smyth.

Do kraja dvoboja nije bilo golova, kao niti u dodatnih pet minuta u igri ''četiri na četiri', a u izvođenju penala je jedini strijelac bio Joel Prpic u petoj seriji. Medveščakov vratar Robert Kristan nije gostima dopustio niti jedan gol u pet pokušaja...

Medveščak je prošlu kalendarsku godinu završio s tri pobjede u nizu. Novu godinu ''medvjedi'' su otvorili s tri uzastopna poraza, a ovo im je bila četvrta pobjeda zaredom. Sve četiri upisali su u Domu sportova.

Zahvaljujući porazu Albe Volan u Klagenfurtu od KAC-a 6-1, Medveščak je skočio na šesto mjesto sa 47 bodova, jednim više od Albe Volan. Od osmog KAC-a Medveščak ima pet bodova više, a od devete ljubljanske Olimpije, koja je u ovom kolu izgubila u Grazu sa 6-3, čak 14 bodova prednosti.

Zanimljivo je također istaknuti da je Medveščak pobijedio Linz već četvrti puta u petom međusobnom susretu.