EUROLIGA

Dragan Bender najbolji strijelac u pobjedi Maccabija

DRAGAN BENDER odigrao je najbolju utakmicu nakon povratka u Euroligu i pomogao Maccabiju da dođe do vrijedne gostujuće pobjede u Barceloni 68:67.

U susretu 15. kola Eurolige hrvatski je centar postigao 15 koševa uz dva skoka, asistenciju i blokadu prije nego što je zbog petog prekršaja morao na klupu u završnici. To mu je tek treća utakmica u 15 kola Eurolige u kojoj je ostvario dvoznamenkasti učinak, ali druga uzastopna.

Bender je u Euroligi na prosjecima od 5,3 koša i 3,7 skokova za 18 minuta na parketu.

Na razini cijele sezone Ante Žižić igra osjetno bolje od Bendera i ima prosjeke od 8,2 koša i 5,5 skokova za 19 minuta igre, ali sinoć je bio slab i ubilježio tek dva poena, tri skoka i asistenciju.

Pobjedu Maccabiju donio je Othello Hunter košem 13 sekundi prije kraja.

Ponosu Izraela ovo je tek šesta pobjeda i nalazi se na 13. mjestu, a drugoplasiranoj Barceloni tek četvrti poraz.