Debrecen spasio gol u gostima, Wisla se oprostila od Europe

NOGOMETAŠI zagrebačkog Dinama igrat će u trećem pretkolu Lige prvaka protiv austrijskog prvaka Red Bull Salzburga.

Češki nogometaš Patrik Ježek spasio je Red Bull Salzburg u 86. minuti uzvratnog ogleda kod irskog Bohemiansa. Prva utakmica u Salzburg Areni je završila bez pobjednika (1:1), a u uzvratnom ogledu nije bilo pogodaka sve do četiri minute prije kraja, kada je favorizirana austrijska momčad pronašla put do prolaza.

Bohemiansa su, dakle, samo četiri minute i sudačka nadoknada dijelili do dva ogleda protiv Dinama.

Na isti način se nisu do trećeg pretkola provukli nogometaši poljske Wisle iz Krakowa. I oni su uz 1:1 u prvom ogledu otputovali na gostovanje, no u Tallinnu ih je s 1:0 pobijedila domaća Levadija.

FC Kopenhagen je dva puta zabio po šest pogodaka crnogorskom Mogrenu (bio je to najuvjerljiviji prolaz u drugom pretkolu), dok je Maccabi iz Haife ukupno deset puta svladao vratara Glentorana.

Najnapetije je bilo u ogledu švedskog Kalmara i mađarskog Debrecena. Dalje idu Mađari zbog pogotka u gostima (3:1), dok su na svom terenu slavili 2:0.

Prve utakmice trećeg pretkola se igraju 28. i 29. srpnja, a uzvrati 4. i 5. kolovoza.