Cvitanić zabio za Ajax u remiju s Atleticom iz Madrida

U SKLOPU pripremnog turnira za nadolazeću sezonu u Amsterdamu Ajax i Atletico Madrid odigrali su bez pobjednika 3:3.

Otvarajući gol na utakmici zabio je argentinski nogometaš hrvatskog porijekla Dario Cvitanić (24) već u osmoj minuti, ali preokret do poluvremena madridskoj momčadi donose Simao i Sergio Agüero. U nastavku je prvo Denis Rommedahl izjednačio u 70. minuti, šest minuta kasnije Maxi Rodriguez je vratio prednost Atleticu, a konačan rezultat postavio je Luis Suarez u posljednjim trenucima utakmice iz jedanaestereca.

Cvitanić je započeo utakmicu od početka u napadačkom tandemu sa Suarezom, a zamijenjen je u 65. minuti.

Amsterdamski turnir završava u nedjelju utakmicama Sunderlanda i Atletica, te Ajaxa i Benfice.

Prijateljska utakmica:

Ajax – Atletico Madrid 3:3 (Cvitanić 8, Rommedahl 70, Suarez 90-11m / Simao, Agüero 41, Rodriguez 76)

Sunderland - Benfica 0:2 (Cardozo 32-11m, Pereira 55)