Cibona ubacila 100 poena i slavila kod Krke

CIBONA je u susretu 10. kola regionalne košarkaške ABA lige pobijedila Krku 100:90 u Novom Mesu, ostvarivši svoju četvrtu pobjedu. Bio je to sudar fenjeraša ABA lige. Obje momčadi dočekale su utakmicu sa skorom 3-6, na posljednja dva mjesta ljestvice. Stoga je pobjeda Vukova protiv izravnog konkurenta dvostruko vrijedna.

Bila je to utakmica s čak 66 slobodnih bacanja. Cibona je imala 35, pogodivši 29, dok su igrači Krke imali 31 slobodno bacanje, pogodivši 25.

Cibona je odlično ušla u susret. Zagrepčani su nakon pet minuta igre imali šest poena prednosti (17:11). Ubrzo je ta prednost narasla na +8 (24:16), a do kraja četvrtine Cibona je imala i 10 poena prednosti (32:22). Nakon dvije i pol minute druge dionice Cibona je imala velikih +12 (41:29). Nažalost, u nastavku je uslijedio veliki pad. Krka je okrenula rezultat i jednu i pol minutu do poluvremena je stigla do vodstva 46:45, a na odmor je otišla s dva poena prednosti - 50:48. Nakon što je prvu četvrtinu dobila s 10 razlike, Cibona je drugi dio igre izgubila s 12 poena.

Treća četvrtina donijela je izjednačenu igru pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s rezultatom 72:71. U posljednjoj četvrtini Cibona je povela +4 (78:74). Krka je okrenula rezultat serijom 7:0 i stigla do prednosti 81:78, a minutu i pol prije kraja utakmice bilo je 88:88. Cibona tada radi seriju 10:0 i 25 sekundi prije kraja utakmice je stigla do velikih 98:88. Na koncu je završilo 100:90.

Cibonu su do pobjede predvodili Marko Ljubičić s 21 poenom, sedam asistencija i četiri skoka te Damir Markota s 20 poena, dok je Brandis Raley-Ross dodao 11. Kod Krke najefikasniji su bili Domen Bratož sa 16 poena i sedam asistencija te Jure Lalić s 12 poena.

U ranije odigranim susretima Zadar je na gostovanju u Beogradu izgubio od Crvene Zvezde 70:97 upisavši i sedmi poraz, dok je Cedevita u petak na domaćem terenu pobijedila Petrol Olimpiju 95:82.

Vodeća Crvena zvezda ima omjer 10-0, a slijedi Budućnost sa 7-2, dok Cedevita ima šest pobjeda i četiri poraza. Cibona je na 4-6, dok Zadar ima skor 3-7.