košarka

Cibona stigla do važne pobjede protiv Krke u gostima

KOŠARKAŠI Cibone u susretu su 18. kola regionalne ABA lige kao gosti u Novom Mestu svladali Krku sa 77:69 (26:15, 20:20, 18:15, 13:19).

Cibona je odlično otvorila utakmicu i već sredinom prve četvrtine stvorila je dvoznamenkastu prednost (24:12). Hrvatski je prvak tijekom druge i treće četvrtine mirno kontrolirao rezultat, domaći sastav nijednom se nije primaknuo na manje od sedam razlike, a u 25. minuti bilo je i najvećih 16 razlike za Cibonu (57:41). No, početkom posljednjih 10 minuta Cibona je praktički prestala igrati, više nije bilo tečnosti u napadu, dok su igrači Krke pogađali svaki šut te su se tri minute prije kraja primakli na samo 68:67.

Tada su stvar u svoje ruke uzeli iskusni Novačić i Rozić, Novačić je dva puta poentirao polaganjima, za 72:67, a Rozić je pogodio tricu za 75:69 minutu i pol prije kraja. Kada je Novačić još jednom poentirao za 77:69 na ulasku u posljednju minutu, postalo je jasno kako je Cibona ipak ostvarila važnu pobjedu u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici.

Ivan Novačić je s 22 koša predvodio Cibonu, Matic Rebec je dodao 12 poena, dok su kod Krke najefikasniji bili Marko Jošilo s 21 i Luka Lapornik s 15 pogodaka.

I Cibona i Krka su sada na omjeru pobjeda i poraza 6-12 te imaju po dvije pobjede više od Zadra i Mega Bemaxa koji su na dnu tablice.