Cedevita izgubila i petu utakmicu zaredom u Eurokupu

NI U petom kolu Top 16 faze Eurokupa košarkaši Cedevite nisu uspjeli pobijediti. Iako su cijelu utakmicu bili u egalu, izgubili su na gostovanju kod Morabanc Andorre 87:81.

U posljednju četvrtinu Cedevita je ušla s neodlučenim rezultatom (64:64), no kad je David Walker nakon dvije minute pogodio tricu, domaćini više nisu ispuštali vodstvo.

Justin Cobbs bio je prvo ime hrvatskog prvaka s 19 koševa i šest asistencija, Jacob Pullen zabio je 16, a Elgin Cook 15. Domaćine su predvodili Dylan Ennis i bivši igrač Cedevite John Shurna, svaki sa 17 koševa.

Zagrepčani su već prošlog tjedna ostali bez šanse za četvrtfinale, a europsku avanturu završit će idućeg tjedna domaćom utakmicom protiv Zenit St. Peterburga, koji je jedinu pobjedu u ovoj fazi ostvario baš protiv Cedevite.