Stigao u Premiership u rekordnom transferu pa zabio u debiju iz prvog udarca na gol

BRIGHTON je prvi put nakon 32 godine izborio četvrtfinale FA Cupa.

Na svom terenu pobijedili su Coventry City 3:1, a sve je započeo Jurgen Locadia, nizozemski ofenzivac koji je krajem siječnja stigao u klub za 15 milijuna funti, što ga čini najskupljim pojačanjem u povijesti kluba.

Protiv Coventryja je prvi put zaigrao i već u 15. minuti debija zabio prvi gol. Bio mu je to prvi šut na gol u dresu novog kluba.

24-godišnji Nizozemac je u dresu PSV-a je u prvom dijelu sezone skupio 9 golova i 6 asistencija u 15 nastupa i osigurao si transfer karijere. Odmah po dolasku na Otok se ozlijedio, pa je odgodio svoju premijeru i dočekao je pred domaćim navijačima, kojima se predstavio na najbolji način, baš kao što je to napravio u PSV-u, kada je u ligaškom debiju 2012. zabio hat-trick.

Brighton je pobjedu potvrdio golovima Goldsona u 34. minuti i Ulloe u 61. za 3:0. Tek je u 77. Clarke-Harris ublažio poraz gostiju.