Bišćan se oprostio od Europe, Hajduk saznao protivnika

HRVATSKI stručnjak Igor Bišćan nije se proslavio u svojoj prvoj akciji na klupi ljubljanske Olimpije. Slovenski sastav se oprostio od Europe nakon što je u obje utakmice izgubio od finske VPS Vasse 0-1. U prvom susretu Finci su slavili golom Vahtera u 12. minuti, dok se u uzvratu na stadionu Stožice pobijedili golom Strandvalla u 66. minuti.

Bišćan je prošle sezone na klupi Rudeša izborio plasman u Prvu HNL, a potom preselio na klupu Olimpije.

Protivnika u sljedećem kolu saznao je i Hajduk. Splićani će igrati protiv Levskog iz Sofije. Bugarski prvoligaš je u uzvratnom dvoboju prvog pretkola u Nikšiću odigrao 0-0 protiv Sutjeske i tako obranio pobjedu 3-1 iz prve utakmice.

Domaćin je bio nešto aktivniji, ali nije uspio probiti obranu bugarskog sastava.

Hajduk će protiv Levskog igrati 13. srpnja u Dugopolju na već rasprodanom stadionu Sportskog centra Hrvatskih vitezova jer se na Poljudu tih dana održava Ultra festival, dok je uzvrat sedam dana kasnije u Bugarskoj.