Austrijanka Venier ostvarila prvu pobjedu u Svjetskom kupu

AUSTRIJSKA skijašica Stephanie Venier ostvarila je u nedjelju svoju prvu pobjedu u utrkama za Svjetski kup nakon što se u spustu u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu najbrže spustila niz stazu Kandahar.

I dosadašnji najbolji rezultat u Svjetskom kupu 25-godišnja Austrijanka ostvarila je na istom skijalištu, na kojem je osvojila drugo mjesto u superveleslalomu prije dvije godine.

Drugo mjesto, baš kao i u jučerašnjem superveleslalomu, osvojila je Talijanka Sofia Goggia koja je za Venier zaostala 25 stotinki, dok je treće mjesto po drugi put u karijeri zauzela 22-godišnja Njemica Kira Weidle s 54 stotinke zaostatka za pobjednicom.

Utrka je više puta prekidana zbog padova skijašica i uređivanja staze da bi na kraju vodstvo natjecanja odlučilo završiti utrku nakon startnog broja 42, iako su na startnoj listi bile 52 skijašice.

Stephanie Venier se pobjedom probila do četvrtog mjesta u redoslijedu spustašica s 295 bodova, a u vodstvu je i dalje njezina sunarodnjakinja Nicole Schmidhofer s 364 boda.

U ukupnom redoslijedu vodi Mikaela Shiffrin s 1494 boda. Amerikanka je propustila natjecanja u Garmischu, a ponovno će biti na startu u petak i subotu, kad su na rasporedu veleslalom i slalom na mariborskom Pohorju.