Aco Petrović odveo Brazil na Olimpijske igre

REPREZENTACIJA Brazila, koju vodi hrvatski trener Aco Petrović, plasirala se na Olimpijske koje će se ovog ljeta održati u Parizu. Brazil je u finalu kvalifikacijskog turnira u Rigi pobijedio domaćina Latviju s 94:69. Brazilci su ključnu prednost ostvarili u prvoj četvrtini koju su dobili s 34:11. Latvija je do odmora uspjela malo smanjiti prednost i tu je dionicu dobila rezultatom 22:15.

No momčad Ace Petrovića je odlično odigrala treću četvrtinu, posebice u obrani, i napravila je novih 10 poena prednosti i u zadnjih 10 minuta se ušlo s velikom prednosti za Brazil, koji je susret rutinski priveo kraju. Brazil će tako u Parizu na olimpijskom turniru igrati s Njemačkom, Japanom i Francuskom.

Bruno Caboclo s 21 i Leo Meindl s 20 koševa bili su najbolji kod Brazila, dok je Rihards Lomazs ubacio 15 za Latviju. Brazil će na OI u Parizu igrati u skupini B s domaćinom Francuskom, svjetskim prvakom Njemačkom i Japanom.