Završila drugoligaška agonija: Trezeguet vratio River Plate u prvu ligu

PROŠLE sezone River Plate je prvi put u povijesti ispao iz arentinske prve lige. Međutim, drugoligaška agonija je kratko trajala. River Plate je prvim mjestom izborio povratak u prvu ligu.

Na svom Monumentalu River je pobijedio Almirante Brown 2:0, a oba je pogotka postigao nekadašnji francuski reprezentativac David Trezeguet koji je odrastao u Buenos Airesu budući da mu je otac Jorge početkom osamdesetih igrao u argentinskoj ligi. Oba gola su postignuta u drugom poluvremenu. Najprije u 49. minuti, a zatim pobjedu je Trezeguet potvrdio pogotkom dvije minute prije kraja utakmice.

River Plate je prvu drugoligašku sezonu završio na prvom mjestu s ukupno - 20 pobjeda, 13 remija i pet poraza. Trezeguet je sezonu završio s trinaest pogodaka.

Proboj u prvu ligu izborio je i Quilmes.