Skijaška velikanka Riesch okončala karijeru nakon stravičnog pada

NJEMAČKA skijašica Maria Hoefl-Riesch, trostruka olimpijska pobjednica u alpskom skijanju, objavila je u srijedu u Muenchenu kako se povlači iz aktivnog bavljenja sportom nakon što je na kraju ove sezone Svjetskog kupa osvojila mali Kristalni globus u spustu, jedan od ukupno pet malih Kristalnih globusa u karijeri, uz jedan veliki Kristalni globus osvojen 2011. godine

Hoefl-Riesch (29) je donijela ovu odluku nakon nagle prekinute sezone koja je za nju završila teškim padom u zadnjem sezone na završnici u Lenzerheideu zbog čega nije mogla nastupiti u zadnje tri utrke i eventualno doći do ukupne pobjede u Svjetskom kupu.

"Zaista nije bilo lako donijeti ovakvu odluku, ali ona je konačna", poručila je Riesch, kako prenosi Spiegel.

Na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju je osvojila svoju drugu zlatnu olimpijsku medalju u super kombinaciji (nakon 2010.) te srebrnu u Super-G-ju. Na ZOI u Vancouveru zlatnu je medalju osvojila i u slalomu. Sa Svjetskih prvenstvana u sportsku mirovinu nosi dvije zlatne i četiri brončane medalje.