Poraz Borussije Dortmund u Monchengladbachu, Braunschweig do prve pobjede protiv Wolfsburga

BORUSSIA DORTMUND doživjela je prvi ovosezonski poraz na gostovanju kod imenjaka iz Monchengladbacha s 2:0.

Domaća momčad srušila je viceprvaka Njemačke golovima u posljednjih deset minuta. Radovala se momčad iz Monchengladbacha golovima Krusea i Raffaela. Kruse je pogodio iz jedanaesterca u 81. minuti, kada je i pocrvenio gostujući branič Hummels. Šest minuta kasnije je Raffael potvrdio pobjedu domaćih.

Prvu pobjedu u prvenstvu upisao je Braunschweig. Pao je Wolfsburg za koji su nastupili Olić i Perišić. Braunschweig je do pobjede 0:2 stigao preko Bellarabija i Kumbela.

Schalke je preokretom svladao Augsburg s 4:1. Gosti su poveli preko Moldersa, a zatim je Schalke do tri boda stigao s dva gola Szalaija, te po jednim Boatenga i Meyera.

Bodove su podijelili Stuttgart i Werder (1:1), te Mainz i Hoffenheim (2:2).