Planinić i Lončar srušili Olimpiju, CSKA pregazio Bešiktaš

KOŠARKAŠI Himkija su u 4. kolu Eurolige pred svojim navijačima pobijedili Union Olimpiju sa 75:65.

Himki je u drugoj četvrtini stvorio prednost od jedanaest poena koju je rutinski zadržao do kraja utakmice. Vitalij Fridzon bio je najbolji u pobjedničkoj momčadi s 20 poena, a odlični su bili i hrvatski košarkaši u ruskoj ekipi. Zoran Planinić je imao osam koševa i šest asistencija, a Krešimir Lončar je istom broju poena dodao sedam skokova. Olimpiju je predvodio Aron Baynes s 27 koševa i devet skokova.

CSKA nakon četiri utakmice ima isto toliko pobjeda. U gostima su pregazili Bešiktaš s 85:58. Damir Markota za Besiktas je postigao osam poena, dok su za Ruse Nenad Krstić i Sonny Weems postigli po 18 koševa.

Njemački Brose je u Bambergu s 84:78 pobijedio je Lietuvos Rytas. Na poluvremenu je domaća momčad vodila deset poena razlike, ali su se gosti vratili u igru u trećoj četvrtini. Ipak, pobjedu Broseu donijela sjajna zadnja četvrtina koju su dobili s 22:14. Bostjan Nachbar i Anton Gavel postigli su po 22 poena za pobjedničku momčad. a Renaldas Seibutis 24 za goste.

U Sieni je domaći Montepaschi teže od očekivanog pobijedio francuski Chalon s 93:90.