Panama iznenadila SAD i nakon jedanaesteraca uzela broncu na Gold Cupu

NOGOMETAŠI Paname osvojili su treće mjesto na Gold Cupu, prvenstvu Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba, nakon što su noćas u Chesteru poslije boljeg izvođenja penala pobijedili domaćina SAD sa 3:2, a junak susreta bio je vratar Paname Luis Mejia.

Panama je povela golom Roberta Nursea u 54. minuti, a izjednjačenje SAD-u donio je Clint Dempsey u 70. minuti. U produžecima nije bilo golova, pa su o pobjedniku odlučili penali, a tu je briljirao vratar Paname Luis Mejia koji je obranio tri udarca.

Tako je Panama dobila barem malu utjehu za to što su pokradeni u polufinalu, kada ih je teško oštetio američki sudac Mark Geiger. Panama je sa deset nogometaša igrala od 25. minute nakon što je crveni karton dobio Luis Tejada. Brojčano oslabljeni Panamci su poveli golom Romana Torresa u 57. minuti, ali onda je sudac u 90. minuti dosudio nepostojeći penal za Meksiko, koji je uspio izjednačiti. A u produžetku je dosudio još jedan 11-erac za Meksikance, koji su slavili sa 2:1.

U finalu u Philadelphiji u ponedjeljak rano ujutro po hrvatskom vremenu (01:30 sati) igrat će Jamajka i Meksiko.