POLJSKA OSVETA Hrvatski rukometaši ispali s Olimpijskih igara!

HRVATSKA rukometna reprezentacija izgubila je od Poljske u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Riju. Poljaci su slavili sa 30:27.

Hrvatska će tako ostati na tri osvojene olimpijske medalje u rukometu, zlatima iz Atlante 1996. i Atene 2004., te bronci iz Londona 2012., dok će Poljska u borbu za medalje. U petak će u polufinalu igrati protiv Danske, dok će se u drugom polufinalu sastati Francuska i Njemačka.

Protiv reprezentacije koju su prije malo više od pola godine svladali sa 14 razlike (37-23) u odlučujućoj utakmici za prolazak u polufinale Europskog prvenstva na njezinom terenu hrvatski rukometaši podbacili su prvenstveno u fazi obrane, te nisu uspjeli oploditi velike pobjede protiv Danske (27-24) i Francuske (29-28) u skupini.

Minus 4 na odmoru

Od samog početka utakmice dalo se naslutiti kako će utakmica biti neizvjesna, igralo se gol za gol sve do 18. minute kada je Duvnjak golom iz protunapada prvi put doveo Hrvatsku u vodstvo od dva gola razlike - 11-9. Nažalost, tada naši igrači nisu uspjeli iskoristiti nekoliko napada za povećanje prednosti na tri razlike, razbranio se drugi poljski vratar Wyszomirski, a zatim su i Poljaci počeli pogađati iz svih pozicija, pa su serijom 6-0 u 24. minuti poveli sa 15-11. Dvije minute prije odlaska na odmor bilo je i pet razlike za Poljsku (18-13), Čupić je uspio smanjiti na 18-14, a Duvnjakov udarac u posljednjoj sekundi za smanjenje na 18-15 zaustavila je vratnica.

Nastavak je počeo još lošije za Hrvatsku, Poljaci su otišli na šest razlike (20-14), a Horvat je pri tom rezultatu promašio i sedmerac pa se činilo kako će Poljska lako do pobjede. Ipak, kod rezultata 21-16 za Poljsku uslijedila je serija Hrvatske 4-0, pogotke su postizali Kopljar, Duvnjak, Slišković i Štrlek, a s tri obrane pridonio je i Stevanović.

Bielecki potopio hrvatske nade

No, da ne dođe do potpunog preokreta pobrinuo se Karol Jurecki koji je sam svojim golovima držao Poljsku u prednosti. Ipak, nakon jedne greške Poljaka u trenucima kada su bili bez golmana Štrlek je u 52. minuti pogodio praznu mrežu za 25-25, a neodlučeno je bilo sve do četiri minute prije kraja. Tada su se ključnim pokazali grubi prekršaji za isključenja Stepančića i Gojuna zbog kojih je Hrvatska završnicu odigrala s igračem manje na terenu. Poljaci su tu situaciju iskoristili, zabili tri gola i pobjegli na nedostižnih 29-26 minutu prije kraja.

Poljaci će u polufinalu igrati protiv Danske, koja je u svojoj četvrtfinalnoj utakmici deklasirala Sloveniju.

HRVATSKA - POLJSKA 27:30

TIJEK UTAKMICE:

60' KRAJ UTAKMICE. Hrvatska je ispala s Olimpijskih igara.

59' Gotovo je... Minuta do kraja, Poljaci vode 29:27.

57' Wyszomirski brani Duvnjaku, a Gojun u obrani radi grubi prekršaj nad Bieleckom zbog kojeg je dobio crveni.

56' Hrvatska je ostala bez Stepančića koji je napravio prekršaj za 2 minute, a Poljaci su preko Bieleckog vratili vodstvo 27:26.

56' Ma nevjerojatna pogreška Duvnjaka. Spetljali su se naši u napadu, valjda je akcija išla za Sliškovića, ali je stala pa je onda išlo za krilo, no Dule je bacio Poljacima loptu u ruke.

55' Pešić skida s krila. Hrvatska ima napad za plus 1. Babić je zvao minutu predaha.

55' Stepančićeva bomba za 26:26.

54' Hrvatska je stavila flast na Bieleckog. Poljaci su zato probali preko pivota, ali Pešić skida.

53' Kratko je trajalo naše veselje. Wyszomirski je sada skinuo zicer Brozoviću.

52' Ali Poljaci imaju Bieleckog.

52' IZJEDNAČENJE! Poljaci su ostali s igračem manje, a u napadu su dodatno izgubili loptu koju je pokupio Štrlek i zabio za 25:25.

51' Čupić sa sedam za 24:25.

50' Deseti gol Bieleckog.

49' Bielecki je nevjerojatan. Sa 10 metara ravno u rašlje, Pešić nemoćan.

48' Šesti gol Stepančića!

47' Akcija Čupića i Stepančića, Luka skače sa šest i pogađa.

46' Wyszomirski je sada sjajno obranio Stepančiću. Čovjek ima 52 posto obrana.

45' Daszek prekida poljski niz bez gola.

44' Poljaci rade novu grešku u napadu, Hrvatska preko polukontre stiže do penala kojeg je realizirao Čupić.

42' Sliškooooović! Kroz ruke Wyszomirskom! Minus 2!

41' Nekako, jedva, Duvnjak nas vraća na minus 3.

40' Teškom mukom dolazimo do 17. gola na utakmici.

38' Bielecki sa sedam za 21:16.

37' Zaspala je hrvatska klupa, Duvnjak je poludio i tražio da ubace igrača, nekako je napad skončao na Štrleka kojem je Wyszomirski obranio.

36' Čupić vraća Wyszomirskom s krila.

36' Duvnjak je pronašao Čupića samog na crti, ali Wyszomirski sjajno skida.

32' Malo tko, uključujući i autora, razumije Babićevu ideju rotiranja izvođača sedmeraca. Horvat je kao treći izvođač ušao s klupe i promašio sedmerac.

32' Wyszomirski brani Kopljaru... Poljaci dižu na plus 6.

32' Lijewski za plus 5 Poljaka. Kopljar je pogodio stativu, lopta se odbila Poljacima, a ovi iz nevjerojatno brze polukontre zabijaju.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Kraj prvog poluvremena... Hrvatska odlazi na odmor s minus 4. Sažetak; nije dobro! Obrana nema odgovor na poljske bombardere, Lijewskog i Bieleckog koji su zajedno zabili 11 golova. Hrvatskoj pak lijeva strana napada (Mamić i Slišković) ne funkcionira, Duvnjak i Stepančić ne mogu sami. Poljaci su zatvorili Štrleka i Čupića, brzu hrvatsku tranziciju i odlično se nose s pivotima.

29' Čupić smanjuje sa sedam metara.

28' Poljaci odlaze na plus 5....

26' Bielecki je zabio svoj šesti gol na utakmici.

26' Daa! Kontra Štrleka za minus 2.

25' Stepaaančić!

25' Duvnjak je probao s mjesta, Poljaci brane i pogađaju prazna vrata za plus 4.

24' Jurecki zabija za plus 3 i još je Gojun dobio dvije minute.

23' Nije dobro. Slišković je promašio i sada Poljaci imaju priliku otići na plus 3.

23' Četvrti uzastopni gol Poljaka, vratili su se sa minus na plus 2... Babić zove minutu odmora.

21' Hrvatska ponovno radi grešku u napadu, a Poljaci to koriste i s krila zabijaju za vodstvo 12:11.

20' Lijewski ravno u rašlje za četvrti gol...

19' Lijewski zabija treći gol.

19' Pešić je sada sjajno obranio, ali s druge strane Stepančićev udarac završio je pokraj gola.

18' Najbolji lijek za Poljake? Kontra! Duvnjak sada diže na plus 2. Prvi put na utakmici.

17' Maaaamić! Sjajno dizanje sa devet!

16' I Poljaci mijenjaju vratara.

15' Bielecki za izjednačenje 9:9... Hrvatskoj trebaju pod hitno obrane vratara.

14' Szmal brani sedmerac Štrleku! Poljak je ostao na crti i pročitao je da će Štrlek gađati u donji desni kut.

12' Duvnjaaaak! Opet buši Szmala. Inače, Babić je mijenjao vratara, Pešić je sada na golu.

9' Poljaci gube loptu u napadu, Duvnjak s poda baca u kontru za Štrleka koji zabija za vodstvo Hrvatske 6:5.

8' Hrvatska ima ogromnih problema s obranom. Sada je Slišković zazujao i omogućio je Lijewskom da sa šest metara poentira.

7' Slišković je iznudio sedmerac, a realizirao ga je Štrlek.

6' Stepančić ponovno gađa! 3/3

5' Bielecki sa sedam pogađa.

4' Stepančiiić! Szmal nije imao šanse!

4' Lijewski je s pol snage prešao svog čuvara i zabio za 3:2.

3' Bielecki buši Stevanovića, a Duvnjak uzvraća uslugu na drugoj strani. 2:2.

2' Lijepa akcija, stvorila se rupa za Stepančića koji ulazi u prostor i sa šest metara zabija za 1:1.

1' Gol Poljaka.

1' Duvnjak je probao iznenaditi s devet, promašaj.

1' Počela je utakmica! Standardna postava u napadu: Duvnjak, Stepančić, Slišković, Čupić, Štrlek i Kozina.

Uoči utakmice:

0' Igrači su na terenu. Prvo himne pa krećemo s utakmicom.

0' Hrvatska je u četvrtfinalu SP-a u Kataru 2015. izgubila od Poljske 24:22. Tada je izbornik bio Slavko Goluža.

0' Poljaci su sigurno motivirani da se osvete Hrvatskoj za blamažu koju su doživjeli.

0' Pred nama je prvi hrvatsko-poljski okršaj nakon čuda u Krakowu. Za one koji ne znaju ili su zaboravili, hrvatski rukometaši u siječnju ove godine razbili su Poljake, koji su bili domaćini Eura, sa 14 razlike te su prošli u polufinale turnira. Uoči te čudesne utakmice bilo je jasno kako Hrvatskoj za ulazak među četiri najbolje ekipe treba pobjeda od 11 golova razlike, ali malo tko je očekivao da će doista do toga i doći.