Newcastle na krilima Cissea napravio novi korak prema Ligi prvaka

NEWCASTLE je u 35. kolu Premiershipa s 3:0 na svom travnjaku bio bolji od Stoke Cityja te se još više približio natjecanju u Ligi prvaka dogodine.

Sve je bilo riješeno nakon 18 minuta igre u prvom dijelu kada su Svrake postigle dva pogotka u razmaku od svega četiri minute. Najprije je Yohan Cabaye zabio svoj prvi gol na utakmici u 14. minuti na asistenciju Papissa Dembe Cissea.

Četiri minute kasnije spomenuta dva igrača su se zamijenila u ulogama, pa je Cisse zabio svoj 11. gol u 10 nastupu za Newcastle otkako je zimus stigao iz Freiburga. Time je izjednačio rekord Premierlige, koji je do sad držao Mick Quinn po broju golova u prvih 10 nastupa.

Konačnih 3:0 u 57. minuti postavio je u posljednje vrijeme vrlo raspoloženi Cabaye. Francuz je od posljednjih sedam golova Newcastlea zabio dva i tri upisao asistencije.

"Svrake" su pobjedom preskočile Tottenham na četvrtom mjestu te sada imaju tri boda više, ali i utakmicu više. Newcastle se također približio trećeplasiranom Arsenalu koji mu s utakmicom više bježi tri boda. Ukoliko bi Newcastle slavio kod Chelseaja u zaostaloj utakmici 34. kola, bodovno će se izjednačiti s mjestom koje izravno vodi u Ligu prvaka.

Blackburn je napravio veliku korak prema opstanku nakon što je na Ewood Parku s 2:0 bio bolji od Norwich Cityja. Mauro Formica u 41. i David Hoilett u 49. bili su strijelci za Blackburn koji se sada bodovno izjednačio s s QPR-om, koji drži posljednje mjesto (17.) koje ne vodi u niži rang natjecanja. Doduše, QPR ima i utakmicu manje.

Bolton našeg Ivana Klasnića je upisao 1:1 remi protiv Swanseaja na svome Reebok stadionu te propustio lijepu priliku da se i on izjednači bodovno na mjestu koje znači spas, uz čak dvije utakmice manje od Blackburna i jednu manje od QPR-a. Klasnić je odigrao posljednjih 10 minuta utakmice u kojoj su gosti poveli preko Scotta Sinclaira u 6., a domaći izjednačili preko Chrisa Eaglesa u 14. minuti.