Linz preokrenuo protiv KAC-a i stigao na dva koraka od naslova

ODIGRANA je treća utakmica finalne serije hokejaške EBEL lige. Nakon poraza u prvoj utakmici, Linz je zaredao s dvije pobjede i potonjom, ostvarenom rezultatom 6:2, poveo u seriji 2:1.

Utakmica je bila neizvjesna do početka posljednje dionice, a tada je domaći Linz odjurio do trijumfa.

Nakon 28 minuta igre domaći su vodili 2:0 golovima Daniela Oberkoflera i Roba Hiseya, da bi potom u šest minuta Klagenfurt golovima Tylera Scofielda i Josepha Tenutea izjednačio na 2:2.

Da u posljednju dionicu Linz ipak ne ode bez prednosti pobrinuo se bivši napadač Medveščaka Mike Ouellette u 38. minuti.

U posljednjoj dionici Linz je zapečatio pobjedu trima golovima bez ijednog primljenog. Oberkofler je postigao svoj drugi gol na susretu, a Justin Keller i Martin Grabher (u praznu mrežu) prvi.

Četvrta utakmica finalne serije igra se već za dva dana u Klagenfurtu.