Lewandowski: Iako sam igrač Bayerna, nisam želio slaviti gol protiv Borussije

VEČERAS je u najvećem derbiju njemačkog nogometa Bayern na svojoj Alianz Areni slavio protiv Borussije 2:1, no gostujuća ekipa vodila je do 73 minute. Najprije je u momčadi Bayerna u 70 minuti ušao Franck Ribery, a umjesto Hummelsa za goste ušao je Neven Subotić. I to su bile dvije ključne stvari koje su odlučile meč.

>Subotić tragičar, Ribery junak, a Bayernu sva tri boda u najvećem njemačkom derbiju

Subotić, koji je ušao na poluvremenu s dvije velike pogreške poklonio je pobjedu Bavarcima.

''Užasno mi je žao što smo izgubili zbog mene'', razočaran je bio Subotić nakon poraza.

Također, razočaran je bio i trener Dortmunda, Jurgen Klopp, ponajviše igrom svoje momčadi u nastavku:

Klopp: Katastrofa je biti 16 ili 17

''Boli ovakav poraz. Mislim da nismo zaslužili izgubiti jer smo zaista dobro igrali u prvih 45 minuta. No, nismo izdržali jak pritisak u nastavku. Katastrofa je biti 16 ili 17'', rekao je Klopp te je dodao kako prve liječničke prognoze oko povrede Hummelsa nisu dobre.

S druge strane veselje u svlačionici Bayerna, a igrač koji je zabio gol s kojim je počeo prekret je Robert Lewandowski, bivši igrač Borussije.

''Iscrpljen sam. Sretan sam zbog gola, no nisam ga želio slaviti. Posvećujem ga pokojnom ocu, a žao mije Borussije i situacije u kojoj se nalaze. Sjajan su tim i želim im puno sreće, posebice u Ligi prvaka'', rekao je Poljak nakon meča.