Katastrofa u Lilleu: Hrvatska ostala i bez Olimpijskih igara

HRVATSKA je porazom 59:80 od Češke ispala s Eurobasketa, te ostala bez prilike da u Francuskoj izbori plasman na Olimpijske igre.

Plasman u Rio de Janeiro izborit će dvije najbolje reprezentacije s ovog Eurobasketa, a u kvalifikacije će momčadi plasirane od trećeg do sedmog mjesta. Hrvatska, budući da je natjecanje završila u osmini finala, nema priliku izboriti se za neku od prvih sedam pozicija.

Tako će Hrvatska zasad ostati s tri nastupa na Olimpijskim igrama - 1992. završila je druga iza Dream Teama, četiri godine kasnije sedma, a na posljednjem nastupu prije osam godina zauzela je šesto mjesto.

Za Hrvatsku je jedian nada da dobije pozivnicu od FIBA-e kako bi organizirala kvalifikacijski turnir i putem njega pokušala doći do Rija...