Kanađani razbili Švedsku i obranili naslov iz Vancouvera!

KANADSKI hokejaši obranili su naslov olimpijskog pobjednika nakon što su u finalu u Sočiju svladali Švedsku s 3:0 (1-0, 1-0, 1-0).

Zadnje finale Igara pripalo je Kanađanima koji su uvjerljivo slavili protiv Šveđana i potvrdili zlato koje su osvojila na svom ledu prije četiri godine. Prvi pogodak na utakmici postigao je Jonathan Toews u 13. minuti, a odlučujućim se pokazao pogodak najveće kanadske zvijezde Sidneya Crosbya, koji je iz solo-prodora u 36. minuti povećao na 2-0. Crosby je u Vancouveru Kanadi donio zlato pogotkom u produžetku protiv SAD-a (2-1). Treći zgoditak za potvrdu zlata za Kanađane je dao Chris Kunitz u 50. minuti.

Kanađanima je to deveto olimpijsko zlato u povijesti, dok su Šveđani ostali na dva zlata (1194, 2006). Broncu su osvojili Finci koji su u subotu s 5-0 porazili SAD.