Huntelaar hat-trickom potopio HSV i doveo Schalke na korak do Lige prvaka

U POSLJEDNJOJ utakmici 31. kola njemačke Bundeslige Schalke je uz fantastičnu predstavu i hat-trick Jana Huntelaara s 4:1 pobijedio HSV.

Milan Badelj nije bio u kadru gostiju iz Hamburga, a Ivo Iličević odsjedio je utakmicu na klupi. Međutim, HSV je prvi poveo, već u 5. minuti golom Jansena.

U 10. je izjednačio Michael Bastos, a u 21. krenuo šou sjajnog Nizozemca. Preokrenuo je rezultat, a u 58. i 66. još dvaput pogodio mrežu za uvjerljivu pobjedu.

Tri kola prije kraja Schalke je četvrti sedam bodova iza trećeg Leverkusena, a peti Frankfurt zaostaje tri boda. HSV je pobjedom mogao preskočiti Schalke, ali za izravnim rivalima za Europu sada zaostaje velikih pet bodova.

U ranijoj utakmici Mainz i Eintracht odigrali su bez golova. Srđan Lakić ušao je s klupe za goste u 64. minuti.